Як українцям легально працювати у Німеччині: правила та поради

У Німеччині оплата праці набагато вища, ніж в Україні, багато хто хоче поїхати туди на заробітки. Необхідно розуміти, що безвізовий режим поширюється лише на туристів, які відвідують країни Європи тимчасово. Для отримання роботи легальним способом потрібно оформити низку документів. Необхідно вивчити всі особливості законодавства, щоб працювати у Німеччині.

Особливості працевлаштування

Для роботи в Німеччині потрібно отримати робочу візу в посольстві чи консульстві цієї країни. У цьому випадку потрібно надати обґрунтування, зокрема, запит роботодавця, де пояснюється необхідність працевлаштування саме громадянина України.

Отримати таке свідчення важко, воно може стосуватися унікальних пропозицій та торкатися висококваліфікованих фахівців. Можна знайти роботу на запит у рекрутинговому агентстві, які шукають людей за певними критеріями.

Другим, найпоширенішим варіантом для українців є отримання роботи у Польщі. При цьому у компанії, куди влаштовується людина, буде філія в Німеччині, і вона потрапить туди як співробітник польської фірми.

В даному випадку можна оформити візу Ван дер Ельста. Так називається документ, за яким працівники із країн Шенгенської зони мають право на роботу в інших країнах, пов’язаних цією угодою. Такий варіант дає можливість працювати три місяці, після чого візу доведеться продовжувати.

Також можна організувати свою компанію, укласти договір з німецьким партнером та працювати в рамках співпраці двох фірм.

Поради

Здобути легальну роботу в Німеччині для українців можливо. Ці варіанти варто розділити на дві групи:

 1. Вакансії пов’язані з висококваліфікованою працею, наявністю вищої освіти, унікальними навичками та уміннями. Це можуть бути лікарі-хірурги чи медичні працівники інших спеціальностей, програмісти, проектувальники, люди мистецьких професій, спортсмени.
 2. Вакансії пов’язані з працею, що мало оплачується за німецькими мірками, пов’язані з важкими умовами. Це насамперед різноробочі, сантехніки, люди з догляду за хворими чи немічні, санітари, офіціанти, шофери-дальнобійники, машиністи, моряки.

Потрібно надати підтвердження своєї кваліфікації, стажу роботи. Відгуки роботодавців також матимуть значення.

При легальному працевлаштуванні усі працівники отримують соціальні та податкові пільги нарівні з мешканцями Німеччини, можуть вести відрахування до різних фондів.

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,548.00 2.11%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,419.70 2.52%
 • tetherTether (USDT) $ 1.00 0.13%
 • bnbBNB (BNB) $ 574.50 1.43%
 • solanaSolana (SOL) $ 158.37 2.68%
 • xrpXRP (XRP) $ 0.618209 6.04%
 • usd-coinUSDC (USDC) $ 1.00 0.07%
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 3,424.75 2.35%
 • the-open-networkToncoin (TON) $ 7.18 2.22%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.123451 3.04%