Як подорожувати Україною поїздом, не переплачуючи: корисні поради

Для безпечної та швидкої поїздки поїздами Україною важливо дотримуватися правил та внутрішнього розпорядку компанії. Укрзалізниця висуває свої чіткі правила, про які можна дізнатися на офіційному сайті або на сервісі proizd.

Переваги сервісу та правила поїздок

На сайті сервісу https://proizd.ua/ можна знайти загальні положення щодо переміщення фізичних осіб. Перше правило стосується багажу. На одну людину дозволено перевозити до 36 кг, а якщо багаж виходить більше, то за нього необхідно додатково заплатити та скористатися багажним відділенням.

Вирушаючи в подорож країною, багато хто не може покинути своїх домашніх вихованців і їде разом з ними. Варто звертати увагу на умови вагона при покупці квитка, адже не у всіх поїздах та вагонах дозволено з тваринами. Там, де це не заборонено, необхідно знати деякі нюанси:

 1. На всіх тваринах необхідно мати ветеринарну довідку та/або паспорт. Без дозвільної документації на вихованця, проїзд у залізничних поїздах заборонено.
 2. При покупці квитків онлайн необхідно обов’язково вказати про те, що буде переміщатися тварина і на момент посадки необхідно мати на неї електронний квиток. 60
 3. Усі тварини мають бути ізольовані від інших пасажирів. Гризуни, птахи, кішки та подібні до них тварини перевозяться тільки в клітинах. На одного пасажира дозволяється одне місце ручної поклажі (мається на увазі 1 клітина або контейнер або інші вентильовані варіанти для переміщення тварин з водонепроникним дном). Допускається також перевезення трохи більше 2-х тварин у клітині.
 4. До собак пред’являють вимоги, залежно від їхнього розміру. Дрібні породи перевозять у ємностях із водонепроникним дном. Собак можна провозити в СВ вагонах, але якщо було викуплено всі місця в купе. Середні породи, які до 45 см перевозять лише за наявності намордника та повідця. З іншого боку, великих (понад 45см) собак перевозять лише у окремому купе, тобто. власнику необхідно викупити купе цілком.

У поїздах завжди є діти, а для них Укрзалізниця впровадила свої знижки. Сума знижки залежить від віку кількості дітей. Знижка діє тільки за наявності документа, що підтверджує вік дитини. Діти дошкільного віку (до 6 років) можуть рухатися безкоштовно, але без надання окремого місця. У віці 6-14 років пропонується знижка, а діти після 4 років оплачують проїзд повністю.

 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,966.00 2.13%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,389.19 2.03%
 • tetherTether (USDT) $ 1.00 0.08%
 • bnbBNB (BNB) $ 569.66 1.46%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.03 3.28%
 • xrpXRP (XRP) $ 0.632369 8.59%
 • usd-coinUSDC (USDC) $ 0.999716 0.03%
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 3,390.82 2.1%
 • the-open-networkToncoin (TON) $ 7.11 2.65%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.122513 2.48%