Цемент відіграє дуже важливу роль у будівництві. Він являє собой порошкоподібний матеріал, до складу якого входять клінкер або гіпс. При взаємодії з рідиною цемент утворює в’язкий розчин, який називають цементним тісом. З часом він твердіє на перетворюється на бетон. Окремо варто відзначити портландцемент, який виготовляють шляхом нагрівання глини та вапняку. Можна замовити цемент на https://ac-ac.com.ua/uk/cement на вигідних умовах.
Основні види цементу
Згідно до нормативних документів, цемент поділяють на наступні різновиди:
- портландцемент без добавок;
- портландцемент з добавками;
- шлакопортландцемент.
Також цемент можна класифікувати за показником міцності стиснення:
- ПЦ 400, 500, 600;
- шлакоПЦ 300, 400, 500;
- ПЦ швидкотвердний 400, 500;
- шлакоПЦ швидкотвердний 400.
Особливості та переваги цементу ПЦ II / А-Ш
Великою популярністю на сучаному ринку користужється цемент ПЦ II / А-Ш. Він використовується для приготування бетону. При всій різноманітності сучасних будматеріалів бетон як і раніше залишається одним з найбільш затребуваних. При виготовленні бетонного розчину цемент використовується в якості в’яжучого речовини.
Цемент працює наступним чином:
- При змішуванні з водою утворює в’язку пастоподібну речовину.
- Колір стає темним.
- Бетон швидко твердне, перебуваючи на повітрі.
Зазвичай на повне затвердіння цементної суміші йде близько чотирьох тижнів. В результаті утворюється дуже міцний, стійкий до різного роду впливів штучний камінь.
Для виготовлення цементу ПЦ II / А-Ш використовується мелений портландцементний клінкер, гранульований доменний шлак і гіпс. У цементі ПЦ II / А-Ш вміст клінкеру дуже висока, тому за своїми характеристиками він схожий з портландцементом без додаткових добавок. Для виготовлення гранульованого шлаку, який входить до складу такого цементу, використовується шлаковий розплав після виплавки чавуну, який піддають різкому охолодженню. Хімічний склад гранульованого доменного шлаку максимально схожий з портланд-цементом. Даний матеріал має високу в’язку здатність.
Вибір цементу
При виборі цементу слід звертати увагу на наступні показники:
- Рівень міцності показує яке навантаження з розрахунку кг на кв см може витримати бетон після застигання.
- Морозостійкість позначає кількість циклів заморожування і відтавання, які зможе витримати матеріал без негативних наслідків.
- Стійкість до корозії позначає стійкість до впливу негативних факторів середовища.
- Вологостійкість показує здатність витримувати вплив вологого середовища.
- Сульфатостійкість означає можливість витримувати взаємодію з водою з великою кількістю сульфат-іонів. Це важливий параметр для зведення гідроспоруд в морській воді.
Тонкістю помелу цементу визначається міцність бетону після застигання. Чим дрібніше помел, тим вище міцність.
Leave a Reply